Kim Kardashian West mbajti një fjaim qesharak në hapjen e Tv Show “Saturday Night Live”.

“E di, jam e befasuar edhe unë që më shihni edhe këtu”, filloi ajo monologun, pasi paraqitja e saj ngjalli një reagim në Twitter mes fansave dhe kundërshtuesve. “Dua të them, nuk kam pasur premierë filmi për një kohë shumë të gjatë”.

E veshur me një kostum të ndritshëm rozë, Kardashian kujtoi se si ishte babai i saj, avokati i ndjerë Robert Kardashian, i cili e prezantoi atë me personin e parë të zi që kishte takuar ndonjëherë.

Ishte OJ Simpson, i cili ishte shoku i ngushtë i babait të saj, i cili përfaqësonte vrasësin e akuzuar. Kardashian iu drejtua së kaluarës së zymtë të Simpson.

Duke njohur Simpson ‘ajo lë një gjurmë,’ tha ajo. ‘Ose disa. Ose asnjë fare. Ende nuk e di, bëri shaka ajo’.

Simpson u lirua nga akuzat për dy vrasje në goditjet fatale të 1994 të ish-gruas së tij, Nicole Simpson dhe Ronald Goldman, por një juri e gjykatës civile e shpalli atë përgjegjës dhe e urdhëroi atë të paguajë 33.5 milionë dollarë.

Kardashian, e cila aktualisht është duke u divorcuar nga super ylli i hip hopit, Kanye West, gjithashtu e trajtoi këtë çështje gjatë fjalimit.

“Unë u martova me reperin më të mirë të të gjitha kohërave,” tha ajo duke duartrokitur. Njeriu më i pasur me ngjyrë në Amerikë, një gjeni i talentuar i ligjshëm që më dha katër fëmijë të jashtëzakonshëm. Kur divorcohem prej tij duhet të dini se erdhi për një gjë, personalitetin e tij.

Gjatë monologut Kardashian pranoi burimin e famës së saj fillestare, e cila erdhi kur ajo u shfaq në një kasetë seksi që qarkulloi në mesin e viteve 2000.

Ajo pastaj bëri shaka se një pjesë e arsyes që ajo po drejtonte shfaqjen e humorit ishte që të merrej seriozisht si një person dhe jo si një simbol seksi, duke shtuar se ajo është “shumë më tepër sesa thjesht një fytyrë e bukur, flokë të mirë, grim të mrekullueshëm, gjoks të mrekullueshëm dhe një vithe të përsosur,” ngacmoi ajo.

Kardashian e përshkroi mbrëmjen si ‘një natë të ftohtë intime’ duke iu referuar shkurtimisht shifrave të ulëta të auditorit të SNL prej ’10 milionë’ krahasuar me llogarinë e saj në Instagram që ka 258 milionë ndjekës.

“Unë jam mësuar që 258 milionë ndjekësit e mi të shikojnë çdo lëvizje të mia,” tha ajo. ‘Sa shikojnë SNL? 10 milionë. Sonte është një natë e ftohtë intime për mua’.

Shfaqja u mbyll me Kris Jenner dhe Khloe Kardashian duke qëndruar me Kim Kardashian së bashku me pjesën tjetër të kastit. Kardashian falënderoi nënën dhe motrën e saj për mbështetjen.