Artan Hoxha ka folur pr mediat pasi doli nga Drejtoria e Policis ku dha dshmin e tij pas audioprgjimit q zbuloi pak dit m par.

Hoxha tha se kjo sht mundsia e fundit pr ta zbardhur dhe hetuar n mnyr shteruese 21 janarin.

Nuk sht se vura re sa koh qndrova, por vura n dispozicion t shtjes, Prokurori kishte deleguar detyrat pr oficert e policis gjyqsore dhe ata m krkuan t deklaroja lidhur me shtjen. Prshndes prokurorin q reagoi dhe q ky detaj i ri ti jap nxitje hetimit. Krkoj q kt shtje ta marr n dor SPAK, e duhet ta hetoj SPAK.

Duke pasur parasysh q sht krim shtetror ku jan prfshir nivelet m t larta t shtetit, ka nevoj pr hetim nga Prokuroria e Posame. Kjo sht mundsia e fundit pr ta zbardhur dhe hetuar n mnyr shteruese 21 janarin. S pari se ka kaluar shum koh, e dyta se kemi SPAK, e treta se kan ndryshuar kohrat dhe nuk jemi n presion. Nse kalon dhe ky moment, do jemi shum von pr ti dhn prgjigje familjarve. T qetsohen shpirtrat e t vrarve. Jan vrar para kamerave, jan vrar me duart n xhepa, nuk ishin n perimetrin e hyrjes s kryeministris. T zgjidhet nj her e mir kjo histori, tha Hoxha.