N nj bised n tavolinn e buks me Gertin, Kiarn dhe Dean, Luizi ka treguar se u ftua pr t qen pjes e Big Brother VIP 1 por pati arsye pse nuk pranoi.

Ai u rrfye duke thn se i vdiq babai dhe se nuk ishte n gjendje t vinte.

Gerti: Ti do hyje q n Big Brother-in e par?

Luizi: Po, m than, por m vdiq baba dhe e lash

Gerti: Domethn e ke studiuar Big Brother-in q n pandemi?

Luizi: Jo mor burr, dy muaj para se t hyj. Thash ta marr vesh njher se ku po futem. E fillova t studioj lojrat, zarfat si bhet BB.

Kujtojm q Big Brother VIP 1, u fitua nga Ilir Shaqiri ku n finale doli me Donaldin.