Djali i kantautorit Shptim Sarai dhe Mira Konit feston sot ditlindjen. Ai mbush sot 22 vje dhe nj urim publik n mesnat nuk mund t mungonte nga e ma.

Je gjja m e mir q m ka ndodhur n jet. Shpresoj q t t realizohen t gjitha ndrrat. Gzuar ditlindjen Drini im, dielli im, shkruan Mira Koni krah nj video.

Nse vajza e tyre, Era ka qen e prfolur ne mediat roz, Drinin e kemi par m pak. Nse Era ishte kopje e mami Mirs, Drini qenka nj kombinimin i bukur i Shptimit dhe Mirs.

I vogli i shtpis ka ndjekur hapat e prindrve dhe i sht futur muziks prej rreth 2 vitesh, por ndryshe nga ata ai ka zgjedhur repin ku knga e fundit Dinake sht publikuar vetm 5 dit m par.

Prej vitesh Mira Koni sht shkputur jo vetm nga ekrani, por edhe nga Shqipria. Mira Koni dhe ish-bashkshorti i saj njoftuan 4 vite m par se po shprnguleshin pr te jetuar n Amerik, por shum shpejt erdhi lajmi i ndarjes s iftit ikon.

Dyshja i ka dhn fund martess dhe kompozitori sht rikthyer n Shqipri ndrkoh q Mira Koni vazhdon t jetoj n New York pran vajzs s tyre, Era Sarai dhe Drinit.

Prandaj nuk dihet nse Drini sot po feston n Amerik apo n Shqipri, por gjithsesi ne i urojm m t mirat.

FOTO: