Eliona Pitarka ka pak kohë që po shijon periudhën më të ëmbël të jetës së saj pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë.

Pitarkaës i lindi një vajzë të cilën e ka pagëzoi me emrin Gala, shkruan “Kosovarja”.

Gala, është kthyer në një nga bebushët më të njohur dhe të preferuar të shoëbizzit, pasi aktorja ndan imazhe të shumta në rrjete sociale.

Së fundi, Eliona ka ndarë disa imazhe të Galës ku është duke e pastruar vogëlushen.

Eliona ka theksuar se ndjehet si një artiste pasi e quan kryevepër të bijën e saj e cila ëshët një bebe kaq e ëmbël.

“Kam dashur që e vogël që kur të rritesha të bëhesha artiste…me kalimin e viteve dhe vitet ne televizion përsëri nuk e kam ndjerë veten tamam të tillë..pasi për mua është realisht një fjalë e madhe….POR që kur të linda ty, e kuptova qe PO, une jam një artiste, madje kam krijuar një kryeveper! ❤️ #pupushjaime @galaalliu 🧿 Faleminderit ZOT! 🙌🏼”, ishte shkrimi i aktorës bashkangjitur me imazhin e të voglës.