Hakan Calhanoglu bën gati valixhet, Milan ka gjetur pasuesin në Serie A.

Rosonerët janë pranë rinovimit të kontratës me Zlatan Ibrahimovic, mirëpo nuk kanë arritur ende marrëveshje me Calhanoglun dhe Donnarumman.

Tuttosport, raporton se rinovimi me Calhanoglun është prioritet për Milanin, mirëpo në rast se turku largohet atëherë Ilicic është objektivi i Rosonerëve.

Milan mund ta transferojë Ilicicin për një shifër modeste prej 5 milionë eurove. Ilicic ka luajtur 31 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar gjashtë gola.