Siç raporton Gazzetta dello Sport, Liverpool është njëra ndër skuadrat që ka shfaqur interesim për transferimin e Franck Kessie.

Mesfushori tashmë është tejet i kërkuar në gjithë Europën dhe Milan është e vetëdijshme për një gjë të tillë.

Mirëpo largimi i tij duket vështirë që do të ndodhë për shkak se Rossonerët po bëjnë gati ofertën e re për ta mbajtur atë në skuadër edhe për disa sezone tjera.