Liverpool tundon talentin e Barcelona-s, Gavi, duke i ofruar një kontratë marramendëse 17-vjeçari, i cili ka shkëlqyer me katalanasit dhe kombëtaren e Spanjës në këtë sezon.

Sipas El Nacional, skuadra e Klopp duket se është gati t’i propozojë një kontratë 50 herë më të lartë në krahasim me shumë që fiton aktualisht te Barça.

Liverpool është i gatshëm t’i ofrojë të riut rreth 80 mijë euro në javë (€96,000), për ta bindur që të transferohet në Anfield. Aktualisht, Gavi paguhet 1.600 në javë në Camp Nou.