13 Janar 2022
10:56

Alfred Lleshi

Lucas Digne është lojtari më i ri i Aston Villa. Këtë e ka bërë të ditur klubi i Birminghamit në kanalet e tij zyrtare, ku transmetohen edhe fjalët e Steven Gerrard: “Ne e shfrytëzuam rastin. Lucas është një përforcim i madh për ekipin tonë, është një lojtar me personalitet dhe përvojë. Më emocionon”.

Aston Villa is delighted to announce the signing of @LucasDigne from Everton! ✅

— Aston Villa (@AVFCOfficial) January 13, 2022