Kiara gjat Prime-s s t marts pati dhe nj avantazh. Avantazhi pr moderatoren ishin titujt e lajmeve q jan br pr t gjat qndrimit t saj n shtpin m t famshme n Shqipri.

Mes informacioneve ishte edhe nj titull n lidhje me nj deklarat t motrs s Olta Gixharit, Gerta Gixhari. Ajo kishte shprehur mendimin e saj pr marrdhnien Kiara-Luiz dhe pr vijmsin e saj jasht, mendim i cili nuk i ka plqyer aspak Luizit.Para pak ditsh, Luizi shprehu brenda shtpis se do ti jap nj prgjigje motrs s Olts dhe kjo e fundit do t jet e detyruar t ndrroj profesion ose shtet.

Do i jap nj prgjigje q ajo do t jet e detyruar o t ndrroj profesion ose shtet, tha Luizi.

Ndrkoh ditn e sotme ka ardhur edhe reagimi i motrs s Olts e cila i sht prgjigjur Luizit.Ajo u shpreh se sht msuar me krcnimet e Luizit dhe se nuk friksohet aspak.

Jemi msuar tani q Luizi ka nj natyr q vetm krcnon dhe intimidon gjithmon banort q jan aty dhe e kemi par tani q krcnimet e tij nuk kan asnj lloj vlere. Un nuk jam trembur me burra m t fort dhe m t pushtetshm se sa Luizi. E para e puns, Luizi t blej nj shtpi nj her t futi kokn q t z dhe gruan. Un i kam mbyllur kto pun, tha ajo.

Un kam shprehur q kjo marrdhnie mund t ket vshtirsi nga ana e Kiars, jasht. Ajo ka n plan t par karriern, por kjo nuk do t thot q Luizi duhet t kundvrihet me krcnime. Nuk ka pse t kalojm n krcnime, shtoi Gerta.