Luiz Ejlli, q n fillim t ktij edicioni t Big Brother VIP, sht shprehur se do ta fitoj ai dhe se do ti prcjell banort me radh pr n shtpi.

Por, n dy diskutime q ka br s fundmi, kngtari i njohur ka thn t kundrtn: q sht i bindur q nuk do ta fitoj Big Brother-in.

N nj bised me Fotinin dhe Kiarn, Luizi tha:

sht e vdekur q nuk e fitoj, po ta them me sinqeritetin m t madh. Mos dgjo far iu them banorve, se sht e drejta ime, jap me kok q nuk e fitoj. Jo pr gabim timin, por nuk e fitoj. Kam mbaruar pun q kur kam hyr.

Luizi nuk e mbylli me kaq kt diskutim, pasi duke folur me Kiarn n dhomn e gjumit, u shpreh srish se nuk do t fitoj.

Ta mbarojm, ta mbyllim, t shkoj si t shkoj, kur t eliminohem t vazhdoj i qet. Por q m sht mbushur mendja q do shkoj deri n finale por nuk do e fitoj dhe m vjen inat, por nuk kam far bj, tha Luizi, t cilit Kiara iu prgjigj duke thn: Po t dish ta menaxhosh edhe e fiton. Duhet t menaxhosh kt pjesn e teprics, t tregosh at ann njerzore. Nuk e di se sa do ia arrish.