Pas nnkryetarit t Dhoms s Noterve n Tiran Fatmir Laej, sot ka reaguar edh kolegu i tij Artan Treska pr intervistn q dhan pr kngtarin Luiz Ejlli. Ish-kryetari i Dhoms s Noterve, ashtu si kolegu thot se Top Channel preu intervistn dhe e nxori jasht kontekstit.

Lidhur me intervistn q kam br pr Luizin kam par q sht keqinterpretuar dhe ka dal jasht kontekstit. Pr kt arsye jam i detyruar t bj nj sqarim dhe n qoft se i kam prekur u krkoj ndjes familjarve dhe fansave t Luizit. Intervista ka dal jasht kontekstit. Un kam thn q Luizi ka krkuar ndihm si do noter tjetr q do t ishte n vshtirsi financiare. Un po shoh q ka keqinterpretime sepse jan prer shum pjes t intervists. Un nuk kam dashur te jap intervist pr kto gjra, por presioni pr t marr at intervist ka qen shum i madh., u shpreh Treska.

VIDEO: