Nominimi i ksaj jave prplasi ashpr Kristin dhe Armaldon. Ky i fundit prsriste gjith kohn faktin q veprimi i Luizit ishte thik pas shpine dhe se Kristi bn zhurmuesin kot dhe nuk e l at t mbaroj nj fjali nga fillimi deri n fund.

Kristi tha se Armaldo flet t njjtat gjra dhe se nuk ka interest a dgjoj. Ai shtoi se Armaldo nuk ka moral, por shet moral.

Maestro u prgjigj duke thn se ai vetm bn zhurmuesin dhe se i ka hipur vetja n qejf, pr shkak t komplimentave q ka marr.

N debatin e ashpr mes Kristit dhe Armaldos, u b pjes edhe Luizi. Ai i tha Maestros se sht duke e zhytur shum veten me kt sjellje.

Kristi tha se Armaldo sht hipokrit dhe falso. Olta tha se Kristi po tregohet mosmirnjohs, pasi ata t tre kan ndenjur bashk dhe ai nuk mund t flas n at lloj mnyre.

VIDEO: