Duke qen Kristi dhe Keisi i kan dhn fund marrdhnies, Olta tashm ka terrenin e lir t akuzoj Kristin se e ka shfrytzuar Keisin. E kshtu ka br.

Ndrsa Luizi ka kshilluar Oltn q t mos prdor Keisin.

Mngjesin e sotm, ajo nisi me akuza ndaj Kristit, deri n momentin q bisedoi me Luizin.

Ky i fundit, e mori vemas pran pishins dhe e kshilloi q t mos e prmend m Keisin, pasi preken familjart e saj, e sidomos Sabiani.

Pr udi, Olta ia dgjoi kshilln.

Biseda mes tyre:

Luizi:Vije veten n vend t tij. Dgjon n lajme q Kristi ia ka shfrytzu vajzn, se del keq. Mendo pr ato prindr q jan duke e par. Nuk sht objekt”.

Olta:Jo nuk sht puna aty, ai ka gnjyer q ka nj marrdhnie me at jasht”.

Luizi:E di po nuk sht mir me ja zgjat. Nuk po them pr Kristin pr mshir, atij bjeri sa t mundesh. E them pr Keisin. Mos e prmend. Pr respekt”.

Olta:Do dali ai, ia kisha rujt pr ditn e fundit”.

Luizi:Keisin mos e prdor, se sht gjynah, Keisi vet dhe familja”.

Olta:Dhe ti mos e prdor, mos m manipulo mua kshtu”.

Luizi:Atij bjeri sa t duash”.

Olta:E mbylla, e mbylla”.