Banort do t qndrojn t veshur me nj bluz t prbashkt deri n prime-n e ardhshm, kjo ka qn prova q Vllai i Madh iu dha banorve gjat spektaklit.

Olta dhe Luizi duhet t qndrojn t lidhur me njri-tjetrin.

Mbrmjen e djeshme, dyshja ishin bashk n dhomn e rrfimit ku nuk i kursyen batutat.

Olta: “Po si mund ta oj ky njeri nj sfid nga fillimi deri n fund”?

Arbana Osmani:Po lre, lre”.

Olta:Po do ta heqi mi”.

Arbana: “Lre ta shohim do e heq apo jo”.

Luizi: Lre, lre, je duke m futur frikn kshtu”.

Olta:Tani dgjo, kto nominimet duhet ti themi jasht? Se ktij nuk i mbyllet goja”.

Arbana:Po ke ti? Ai mban prgjegjsi pr veten e vet, ti mos e thuaj pr vete. As ai mos ta thot pr veten e vet”.

Olta:Tani far ndodh”.

Luizi:Sa flet moj! Po a durohet kjo moj”?

Olta: “Po nj sekond”.

Luizi:ohu moj gru (qesh)”.

Olta duke qeshur:Ky do ta heq bluzn sapo t mbaroj ky program, pastaj do ta heqin gjith me rradh dhe iku 20-tshja”.

Luizi:Edhe un prshndes mamin, t gjithpo ohu moj”.

Olta:Dori t dua, je jeta ime, vdes pr ty”.

Luizi: “O Dor si e duron mor vlla? (Qeshin t gjith) Si e duron? Ti e dashke fort se nuk ka mundsi”.

Olta:Edhe un vdes”.

Luizi: Ti vdes po ai do vdesi

Arbana: “A tju shohim dhe 5 minuta se jeni shum t lezetshm pavarsisht t gjithave”?

Olta:Po ky vdes pr mua moj po a ti bje lojs”.

Luizi:Vdes pr t po a ti bj Dorit e Kiars se ne kishim qen ifti m perfekt n planetpo lri lri se sht pjes e skenarit”.

Olta:PortaletttKiara e shkret kur ti lexoj kto! Dy gaforre bashk, imagjino”.