Eshte McTominay autori i golit qe vendosi sfiden e FA Cup mes Manchester United dhe Aston Villa. Nje gol i shenuar qe pas 8 minutash loje. Nje ndeshje qe ka pare edhe miqte kerkues te barazimit.

Flamuri i Liverpool-it si futbollist rikthehet në Old Trafford për herë të parë si trajner për t’u përballur me Djajtë e Kuq.

Steven Gerrard’s return to Old Trafford…👀

pic.twitter.com/y4GGaOvKvW

— SPORTbible (@sportbible) January 10, 2022

Dhe Mançesteri, natyrisht, nuk harron: hyrja e Steven Gerrard në fushë u përshëndet nga një vërshim vershellimash, por menaxheri i Aston Villa nuk e la veten të frikësohej dhe u kthye në një shenjë sfide drejt Stretford End, sektori i pushtuar nga tifozët më të zhurmshëm të Manchester United.

Një gjest që u kap menjëherë nga kamerat.