Cristiano Ronaldo nuk është më një lojtar i Manchester United! Ka qenë vetë klubi i Premier League që ka zyrtarizuar një vendim që pritej prej disa kohësh.

Megjithatë, duhet thënë se kjo ndarje ka ardhur në një moment të papritur, kur gjithë bota e ka vëmendjen te Botërori që po zhvillohet në Katar 2022.

“Criastiano Ronaldo do të largohet nga Manchester United me efekt të menjëhershëm dhe me marrëveshje të dyanshme”, lexohet në komunikatën e klubit.

“Klubi e falënderon për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në dy periudhat që ka qenë në Old Trafford, duke shënuar 145 gola në 346 ndeshje, dhe i uron atij dhe familjes çdo të mirë në të ardhmen.

“Të gjithë te Manchester United mbeten të përqendruar që t’i japin vazhdimësi progresit të skuadrës nën drejtimin e Ten Hag dhe të punojnë bashkë për të arritur suksesin në fushë”.

Cristiano Ronaldo is to leave Manchester United by mutual agreement, with immediate effect.

The club thanks him for his immense contribution across two spells at Old Trafford.#MUFC

— Manchester United (@ManUtd) November 22, 2022