Marrëveshja është arritur: Milan siguron goditjen e parë për merkaton e janarit

marreveshja-eshte-arritur:-milan-siguron-goditjen-e-pare-per-merkaton-e-janarit

Rosonerët kanë gati përforcimin e parë për merkaton e janarit.

Milan e ka nisur mjaftë mirë sezonin e ri duke arkëtuar 19 pikë në shtatë ndeshje të luajtura, dy më pak se Napoli i vendit të parë.

Rosonerët po shfaqin lojë të bukur dhe janë favorit për ta fituar Scudetton këtë sezon.

Portali i njohur spanjoll për transferime Todo Fichajes, raporton se Milan ka siguruar goditjen e parë për merkaton e janarit.

Bëhet fjalë për futbollistin e Realit, Isco Alarcon i cili ka dhënë dritën jeshile për transferimin e tij në San Siro.

Milan ka arritur marrëveshje me Realin për transferimin e Iscos në janar me parametra zero.

Iscos i skadon kontrata me Realin në fund të sezonit, por Los Blancos do t’ia prishin kontratën 29-vjeçarin në janar.

Kontakti: [email protected]