Pak dit m par Luiz Ejlli dhe Diola Dosti patn nj debat, ku kjo e fundit i tha kngtarit se me shprehjen merr frym kot, jan prekur fmijt e saj. Kngtari i tha Diols q brenda shtpis s Big Brother VIP2 ka prball vetm at dhe jo familjart e saj, pasi gjithka sht n kuadrin e lojs. Edhe gjat prime-t t mbrmjes s sotme, Luizi tha se kur ka marr vesh se Diola ka tre vajza, sht e divorcuar dhe me 3 fakultete, ka shkuar dhe i ka thn t heq kapeln pr kt.

Fjala e Luizit:

Pyeta Amos nse dinte ndonj gj pr Dioln, e m tha sht nn e tre fmijve, e divorcuar dhe me 3 fakultete. Hyra brenda n dhom dhe i thash t heq kapeln. I thash je femr e fort, kam motrn me 3 vajza jo e divorvuar, e di sakrificn q ke br, e pr kt t heq kapeln. Ama pr lojn do t konsideroj si gjith t tjert.

Marrin frym kot n shtpi, e kam thn pr brenda ktyre mureve. Por ti vjen e m thua kush je ti q ma thua, m fut n nj situat shum t sikletshme.

Nuk po kuptoja ku sht gabimi im. Nse ktu shihesh e sulmuar n kuadr t lojs dhe fut njerzit jasht, nuk sht loj. Un e kam lojn ndryshe dhe e kam me ty. Ma bn skenn film.

Ua keni thn disa banorve ktu, duke ma njohur tipin, ti thoshe Nits thuaj Luizit. I uroj me gjith shpirt q askujt t mos i ndodh. Kur ka hyr brenda ka hyr e ka thn jam Nita. Trupi i saj perfekt, shum energjike. Kjo vajz ktu bn rrotullime rreth pishins.

Nga ta di un se ka pasur gjra t tjera? Empatin kam pr t gjith banort, pr at q kan jasht. Prsa i prket lojs nuk kam pse t kem empati, kur ata nuk kan pr mua. T gjith kta q thon kan empati, bjn plane si me nxjerr jasht njri-tjetrin.