Prezantuesja Roza Lati  shpalosi shumë nga jeta personale dhe ajo profesionale në intervistën “50 pyetje” të Prive.

Ajo zbuloi edhe për angazhimet e saj si aktore së fundi në serialin “NINA”, shkruan “Kosovarja”.

Moderatorja e “Why not”, zbuloi se është në lidhje dashurie prej ca kohësh.

Derisa u pyet se a ka në planë dasëm Roza u shpreh se do ta bëntë vetëm për qejfin e nënës së saj.

Ajo dërgoi edhe mesazh tek i dashuri duke lënë të kuptohej se nuk janë larg këtij hapi kaq të madh siq është martesa.

Rozën po që duhet kohë për ta bindur pasi ka një karakter të tillë që e tregon gjatë gjithë intervistave të saj duke qenë mjaft e sinqert.