Beniada Nishani ishte nj nga finalistet e BBV dhe nj nga personazhet m t dashura pr publikun. Pas mbarimit t ksaj eksperience ajo ka vazhduar karriern e saj, por tani me nj vmendje m t madhe. Prej pak kohsh bukuroshja ka nisur jetesn n Tiran, pr t realizuar projekte te reja, jo tashm n modeling, por edhe n moderim si bashkprezantuese n Procesi Sportiv, pasi ajo dshiron q t qndroj ktu dhe ta filloj karriern e saj edhe n vendin e saj.

S fundmi Beniada na ka treguar se ka nisur pushimet e n Dubai me njerzit e saj t dashur. Ama vetm pak m par na ka treguar se rastsisht duke darkuar ka takuar edhe nj mikun e saj, i cili sht balerini i njohur, Luixhino Hala. Beniada ka postuar nj video s bashku me Luixhinon, duke na rikujtuar edhe shprehjen rastsia mbreti i bots.

S fundmi kudo qarkullojn lajmet se Beniada sht n nj lidhje dashurie me Blerti Hajdarin, vllain e Arbr Hajdarit. Asnj prej tyre nuk e ka pranuar apo publikuar haptazi se jan bashk, por duket se postimi i Beniadn n Instastory ka dhn prgjigjen prfundmtare dhe ifti nuk ka ndrmend t fshihet m. bukuorshja ka postuar nj foto, ku duken dy duar t kapura me njra-tjetrn, ku njra sht dora e sja dhe tjetra sht e nj burri, i cili kuptohet se sht Blerti edhe pr shkak t byrzylykve t tij, t cilat i kemi par edhe m par n dorn e tij.

FOTO: