Ajo sht shtpia m e famshme n Shqipri dhe padyshim q ngjarjet e krijuara n shtpin e Big Brother Vip Albania jan n qendr t vmendjes. Banort e BBV2 po prfliten kudo n rrjet, dhe jan kthyer n protagonistt e prditshmris son, duke transmetuar shum emocione t forta teksa rrfejn historit e tyre apo edhe gjat prditshmris, konflikteve dhe raporteve me njri-tjetrin.

Pr shkak t rengut q Luizi u bri, Armaldo, kristi dhe vet ai shkuan n nominim, ku njri prej tyre do t largohet t shtun. Teksa ka biseduar me Keisin n oborr Luizi sht shprehur se nuk dshiron q t largohet Kristi nga shtpia.

Luizi: po bj aq sa mundem q ai t rri n shtpi, e them un Kristin e dua n shtpi

Ditn e sotme Luizi i ka kujtuar Deas nominim q ajo bri, ku u eleminua Efi. Gjithashtu Luizi sht shprehur se tani q mori hak ndaj Kristit rradhn e ka Dea, ku do tja kthej n t njjtn mnyr si ka vepruar ajo.