Prej kohsh, ish-konkurrenti i bujshm i Perputhen perflitet se sht n lidhje dashurie me kngtaren Albulena Ukaj. Por vetm sot dyshja ka dal n ekran si ift dhe kan konfirmuar lidhjen.

Kur Ervin Kurti i tha se po konfirmon lidhjen, Mevlani u shpreh:

M n fund se t kishte zn meraku.

Nga ana tjetr, Albulena tregoi n E diell se ka qen vet kngtari q i ka shkruar n Instagram pr nj bashkpunim.

Ktu ndrhyri Mevlani, i cili u shpreh se ka ndodhur paksa ndryshe, pasi ai kishte postuar n Instastory kngn e re t Albulens dhe kjo e fundit i kishte br like.

Nuk sht kshtu, po thot ann e mir t vet. Po udhtoja pr n Kosov. Kishte br kngn e re dhe e hedh n Instastory, ajo i ka br like, tregon ai.

Gjithashtu kngtarja tregoi se i ka takuar prindrit e Mevlanit, madje u ka br edhe kafen. Nga ana tjetr, Shaba ende nuk i ka takuar prindrit e Albulens, por vetm folur me ta.

I kam takuar. Jan shum njerz t mir, t mbl. I dua dhe m duan shum. Ju kam br kafe turke si n Prizren. Mevlani ende nuk i takuar prindrit e mi, vetm kan folur bashk, tregoi ajo.