DJ 36-vjeçare gjithmonë pëlqen të rrijë me krijuesin e hitit ‘Body On Me’ por pranoi se ajo ishte gjithmonë shumë “e zënë” për të bërë punët themelore dhe kërkon një ndihmës për të ndihmuar në detyrat më të thjeshta, shkruan Blue Mountain Eagle

Sidoqoftë, Nick – i cili gjithashtu numëron miqtë e tij si Harry Styles dhe Adele – nuk mendon se Rita është vetëm në pafuqinë e saj në shtëpi, transmeton lajmi.net.

Ai i tha Alan Carr në podcastin e tij ‘Life’s A Beach’: “Rita ishte kënaqësi të shkonte me pushime. Ajo nuk di të bëjë asgjë.

“Për shkak se ajo është një yll i popit, gjithçka duhet të bëhet, ajo është e zënë. Kjo nuk është vetëm ajo, të gjithë yjet e estradës nuk dinë të vendosin kazan. Ata duhet t’i shkruajnë dikujt: ‘Dua të shkoj për drekën time më vonë’, atëherë dikush do të telefonojë dikë.

Kishte shumë nga ato ”.

Pasi punuan së bashku në ‘The X Factor’ në 2015, Nick dhe Rita shkuan në një festë të fundvitit me një grup miqsh dhe këngëtarja 30-vjeçare ishte mësuar aq shumë të kishte një skuadër glam profesional për ta ndihmuar atë të merrte e gatshme, kur lihej të ruhej vetë ajo përfundoi duke humbur momentin e madh të sinjalizimit në vitin e ri.
Nick kujtoi: “Kur mbarova ‘X Factor’ një bandë prej 12 vetash shkuam me pushime në Miami dhe erdhi Rita.

“Në prag të Vitit të Ri unë isha DJ në një parti. Ajo nuk ishte askund për tu parë, dhe zbriti në 2 të mëngjesit – ajo e humbi Vitin e Ri dhe ishte si: ‘Na vjen keq. Kam marrë kaq shumë kohë duke u bërë gati ”.

Por sapo arriti, Rita u rregullua duke korrur miq të saj në një aheng tjetër në shtëpinë e Sean ‘Diddy’ Combs, e cila shkoi mirë në mëngjes.

Nick shtoi: “Rita na çoi në këtë festë të shtëpisë së çmendur në Puff Daddy’s.

“Më kujtohet gjatë rrugës atje në një Uber duke u përpjekur të fliste me shoferin dhe ai jetoi në Star Island.

“Ai ishte si: ‘Unë dhe Will Smith jemi miqtë më të mirë’. Ishte kaq argëtuese, duke u ngjitur në tenxhere me bimë – ne përfunduam të shkonim në shtëpi në orën 11 të mëngjesit”./Lajmi.net/