Milan janë duke planifikuar intensifikimin e përpjekjeve për të siguruar shërbimet e mbrojtësit të Manchester United, Diogo Dalot, siç raporton Sky Italia.

Dalot impresionoi me paraqitjet e tij gjatë sezonit 2020-2021, dhe Rossonerët dëshirojnë atë në sezonin 2021-2022 mirëpo kësaj rradhe synojnë një blerje përfundimtare.

United do të lejojë largimin e Dalot në drejtim të Milanos nëse Rossonerët janë të gatshëm që të paguajnë një shumë prej 4 milinë eurosh.