Mesfushori boshnjak me shumë mundësi do të largohet këtë verë nga skuadra e Barcelonës.

Interesimi për të nuk është shuar edhe pas një sezoni të dështuar.

Inter dhe Chelsea janë dy gjigantët europianë që po e kërkojnë atë këtë verë.

Favoritë për këtë transferim mbetet Interi e cila pas shpalljes kampion në Itali tashmë po mendon për merkaton dhe për sezonin e ardhshëm.

31 vjeçari mund të largohet nga Barcelona në formë huazimi ose Neroazzurët mund të tentojnë blerjen përfundimtare nëse ofrohet një shifër bindëse për katalanasit.