Tifozët e pakënaqur të Arsenal-it iu lutën Kim Kardashian që të mos kthehej më në Emirates. Dhe disa madje bënë shaka se njeriu i famshëm televiziv është “e mallkuar” – dhe Gunners janë bërë viktima e fundit e familjes së famshme.

Kim K, 42 vjeç, bëri një paraqitje të papritur në Londrën Veriore të enjten në mbrëmje për të ndjekur ndeshjen e Arsenal-it në Europa League kundër Sporting-ut.

Kim, e cila thuhet se po xhiron një dokumentar në Londër, mori djalin Saint së bashku me të në stadium. Ajo postoi një video për 348 milionë ndjekësit e saj në Instagram të Saint me një fanellë të lojtares së Arsenal-it Katie McCabe duke brohoritur për Bukayo Saka.

Megjithatë, nuk përfundoi mirë për Arsenalin pasi ata u eliminuan në fazën e 1/8-ave pas penalltive. Gabriel Martinelli humbi penalltinë vendimtare pas një barazimi 1-1 të arritur pas kohës shtesë.

Dhe tifozët janë vërshuar në Twitter për të provuar që Kim të ndalohej të kthehej në stadiumin e tyre, veçanërisht me luftën për titull në Premier League që ka hyrë në kulmin e saj. Ata madje përmendën të ashtuquajturin “mallkimin e Kardashian”, një referencë për burrat e shumtë që kanë pasur vështirësi pas lidhjeve me motrat.

Njëri tifoz shkroi: “T’i thonë që të mos vijë më të shikojë skuadrën tonë”. Një tjetër shkroi: “Mallkimi i Kardashian godet sërish. Ndalojeni të futet në stadium!”. Një i tretë shtoi: “Fati i keq hyri në stadiumin Emirates”.

Një tjetër komentoi: “Pra, ky është i gjithë faji i saj”. Një i pestë ka shkruare: “Kim Kardashian në Emirates dhe Arsenali humbet?!?!! Kam frikë se mallkimi është i vërtetë”. Dhe një përdorues i fundit shkroi: “I lutem Arsenal-it që ta ndalojë përjetë Kim Kardashian nga Emirates”.