Elma Aveiro, motra e sulmuesit të Manchester United, Cristiano Ronaldo, duke postuar histori në profilin e saj në Instagram ka mbështetur vëllain futbollist, pas intervistës së fundit që ngjalli shumë polemika. Ylli portugez akuzoi trajnerin Erik ten Hag dhe menaxherët e Manchester United se po përpiqeshin ta detyronin atë të largohej nga klubi.

Po kështu kritikoi Wayne Rooney dhe më pas akuzoi klubin për mungesë solidariteti pas sëmundjes së vajzës së tij. Në postimin e parë, Aveiro ndau një thënie të famshme të Ronaldos: “Unë hesht para dyerve që vështirë se do t’i rihap nga krenaria, por më shumë nga respekti për veten”.

Më pas, në postimin e saj të dytë, ajo shkroi: “Unë do të jem gjithmonë krenare për ty, dashura ime, e vërteta është thënë, edhe pse ajo iu djeg të gjithëve”. Elma Aveiro e quajti Ronaldon krenarinë më të madhe të jetës së saj në postimin e tretë, i cili përbëhej nga një fragment i shkurtër nga intervista shpërthyese.

“Klipet” e para nga intervista me Morgan filluan të filtroheshin të dielën, me Ronaldon që pretendonte se ndihej i tradhtuar nga “Djajtë e Kuq”, me superyllin që po përpiqej të depërtonte në ekipin e Erik ten Hag deri më tani këtë sezon.

Kur u pyet nëse ndjeu se Manchester United po përpiqej ta detyronte të largohej nga klubi, Ronaldo tha: “Po, jo vetëm trajneri, por edhe dy ose tre të tjerë atje rreth klubit. Nuk më duan as në nivelin më të lartë ekzekutiv, u ndjeva i tradhtuar. Unë nuk kam respekt për Ten Hag, sepse ai nuk tregon respekt për mua. Nëse ju nuk keni respekt për mua, unë nuk do të kem kurrë respekt për ju”.