Fatmir Laej, nnkryetar i Dhoms Kombtare t Noterve, ka br s fundmi nj reagim publik n lidhje me emisionin q u transmetua n Top Channel pr Luiz Ejllin, i cili bri buj madhe.

N nj shkrim n profilin e tij n rrjetet sociale ku ka sqaruar arsyen e vrtet se pse iu hoq licensa e noterit Luizit. Ndr t tjera Laej thekson se intervista ka qen shum m e gjat nga sa u transmetua.

REAGIMI I PLOT:

“T dashur fansa t Luizit E ndjej t domosdoshme t bj nj sqarim. Qllimi im n intervisten e dhn ka qen pozitiv. T nxjerr n pah vlerat e Luizit dhe t sqaroj marredhniet e tij me ushtrimin e profesionit t noterit. N intervistn time kam theksuar se n momentin e ndarjes s licencave n Ministrin e Drejtsis kam dhn disa porosi pr t gjith t licensuarit.

T gjith i pritn mir por ishte Luizi q m ndaloi dhe m prgzoi e falenderoi pr kshillat e dhna dhe n syt e ktij djaloshi un pash entuziazmin, pasionin e prgjegjsin pr detyrn e re q po merrte. Po ashtu kam theksuar se gjat ushtrimit t detyrs, Luizi si noter nuk ka pasur aspak probleme.

Kam sqaruar se Luizit i sht hequr licensa nga Ministria e Drejtsis vetm pr faktin se per nj periudh t prsritur 60 ditore nuk e ka mbajtur zyrn hapur, gj e cila sht n kundrshtim me nenin 63 t ligjit Pr Noterin.

Po ashtu kam theksuar se n komunitetin ton ne kemi shquar Luizin si nj djal simpatik q ndjellte gzim n do mjedis tonin. Intervista ime ishte e gjat me pyetje prgjigje dhe nuk e kuptova prse ishte reduktuar ne 2 3 fjali dhe pr m tepr n vazhdim t qndrimit t intervists s dhn nga i intervistuari i mparshm. sht e drejt e redaksis s televizionit t reduktoj intervistn ashtu si sht e drejta ime ta paraqes at ashtu si e kam dhn.”, ka shkruar ai.