Regjisori i njohur Ismet Drishti, me an t nj postimi n llogarin e tij n Facebook, referuar asaj ka opinionistja e Big Brother Vip, ka thn pr fjaln e lir, ka shpjeguar se far sht vrtet nj fjal e lir dhe nj nj fjal me filtra, madje ka sjell edhe nj shembull.

Postimi i plot i Drishtit:

Zhaku, Fjala e lir ka filtra

O Zhak, nse ka filtra sht fjal e filtruar e jo e lir!

Ne q kemi jetuar nj koh tjetr ku ekzistonte vetm fjala e filtruar e dim far do t thot liri e fjals!

Mos ja fut pordhs Zhak!

Kjo sht pa filtra. Thjesht fjal e lir, shkruan ai.