Një tjetër perlë: Marotta transferon yllin e Juventusit me parametra 0!

nje-tjeter-perle:-marotta-transferon-yllin-e-juventusit-me-parametra-0!

Beppe Marotta po vazhdon të njejtën politikë sa i përket merkatos duke dobësuar rivalët direkt për titull dhe duke mos prekur financat e klubit.

Drejtori i Neroazzurëve tashmë është pranë arritjes së një marrëveshje me një futbollist të Juventusit, transferim ky që pritet të ndodhë me parametra 0.

Bëhet fjalë për Federico Bernardeschin i cili nuk po kalon një periudhë të mirë tek Torino dhe pikërisht këtë situatë po kërkojnë që ta shfrytëzojnë drejtuesit e Neroazzurëve.

Insigne me shumë mundësi do rinovojë kontratën me Napolin, gjë që ka ndikuar që vëmendja e Marottas të zhvendoset plotësisht tek ylli i Zonjës së Vjetër.

Afati i janarit pritet që të shënojë kthesën e madhe në këto negociata mirëpo nëse nuk arrihet marrëveshja atëherë gjithçka do të shtyhet për merkaton verore.

Kontakti: [email protected]