Big Brother sht kthyer n nj fenomen edhe sht e pamundur q t t kaloj pa par apo dgjuar nj ngjarje q ndodh brenda shtpis. E ftuar n Dritare TV Nora Malaj komentoi ngjarjet e ndodhura n BBV2, ndrsa rrfeu se far do t bnte ajo ndryshe nse do t ishte pjes e shtpis s Big Brother!

Sot n mngjes m pyet asistentja ime Zysha, po t ishe n Big Brother far do t bje?. Po t isha n Big Brother do t krijoja nj atmosfer tjetr. Nj atmosfere q lidhet me at q quhet katalizator, do t qetsoja shpirtrat, por ndrkoh do ti lija q ata t shfaqeshin, duke ulur ngarkesn e dhuns fizike dhe verbale. Nuk sht e bukur dhun verbale pr asknd. Dhe do t isha nj e mentore e mir brenda. Nuk do t shkoja pr t fituar, por pr t dhn nj model tjetr q quhet modeli i jets reale jovrtuale pr kta q jan t rinj, q jan duke u rritur dhe q duan t krijojn familje. Mosha ime sht 59 vjee, nuk jam e re. sht mosha tamam e atyre njerzve t cilt gjykojn, mendojn, analizojn dhe kuptojn q ky mund t ishte vajza, apo djali im. Dhe n rolin e vajzs apo djalit, t jepja shansin q t gjith kta fmij t luanin bukur, por jo duke prishur karakterin e tyre. Ata po luajn dhe sht nj bravo e madhe, guxojn t thon disa t vrteta q na dhmbin t gjithve, guxojn t krijojn lidhje se jan t bukura ato, edhe flirti sht i bukur, se pr kt kan shkuar q t jen emocionalisht mir me tjetrin. Por duhet t luajn bukur sepse nuk duhet t lndojn t gjith pjesn e familjarve. Se fatkeqsisht ne hyjm mbas personazhit te familja, gj q nuk duhet t ndodh. Por kjo tregon q shoqria sht ende patriarkale dhe ende nuk kupton q fmija sht nje individ q edukohet nga familja. Por si thot nj psikolog i njohur, nuk duhet t harrosh q fmijet e tu jan fmijet e tu, por jan edhe t botes kur lindin. Besoj do fusin edhe personazhe t moshs s madhe q nuk kan pse bhen si vajzat, pra t shfaqen n mnyr estetike si ato. Se nuk jemi t gjith estetikisht t bukur, por jemi t gjith shpirtrisht t bukur dhe duhet t bhemi t bukur., tha Malaj.