U komentua shum heshtja e Arbana Osmanit n nisjen e DST, t cilin televizioni e konsideron si nj ndr programet m t mdha. Por u desh nj pyetje n Instagram q Arbana t jepte opinionin e saj pr kt spektakl.

N prgjigjen e saj, Arbana ndr t tjera u shpreh se juria sht ajo q e acaron n at program. Kt deklarat t saj e kan komentuar mbrmjen e e djeshme Dalina Buzi dhe Ardit uni n Goca dhe Gra.

Dalina u shpreh se Arbana e kishte n kontekstin e mir kt postim, ndrsa Arditi tha se sht dakord me postimin e Arbans dhe se juria duhet t nis t diferencoj iftet q punojn dhe jan m mir se t tjert.

Dalina Buzi: Arbana nuk e kishte thn me t keq. Kishte thn q ngaq nuk marr vesh nga krcimi dhe t gjith m duken t jashtzakonshm, nxehem me jurin. Po tani dikush duhet t fitoj.

Ardit uni: Nuk mund ta quaj padrejtsi, sht si i vjen n at moment performaca, duke futur aty edhe shijen personale, un nuk ia marr personale kt pjesn. Ajo q un mendoj dhe kt e them pa doreza, mendoj q juria duhet t filloj t ndaj edhe nivelet, nuk mund ti fus t gjith n nj thes. Me thn t drejtn kisha pritshmri, kam punuar me vite me performanc, nuk jam profesionist por kam punuar. Q do i prballoja me sukses disa zhanera, nuk e prisja. Jam natyr q shkoj shum pas asaj q ndjej dhe ajo q nuk m plqen prgjithsisht nuk e bj, por po punoj shum s bashku me Jorn.