Teksa pritej q pas daljes s Sabianit nga shtpia, Keisi dhe Kristi t afroheshin m shum me njri-tjetrin, duket se e kundrta ka ndodhur. Keisi duket se sht distancuar nga Kristi dhe arsyet nuk jan t qarta.

Edhe vet Aliaj e ka vn re se nuk jan m njsoj dhe kt gj ia ka shprehur edhe asaj. Jo vetm Kristi, por edhe banort e tjer e kan kuptuar nj distancim midis iftit.

Ky term (ifti) duket se nuk sht i duhuri pr tu prdorur pas asaj q tha vet Keisi, duke folur pr marrdhnien e saj me Kristin, q nuk i plqen kur njerzit i quajn t lidhur apo ift sepse ata ende po njihen.

A ka ndikuar Lorenc Hasrama, i prfolur si ish-i i Keisit n kt ftohje? Duket se q pas hyrjes s tij n shtpi, Medini ka filluar t distancohet nga Kristi dhe t kaloj koh m t.

Gjat ktyre ditve nuk kan munguar as flirtet midis dyshes, duke br edhe shenjn e zemrs njri-tjetrit.

Ndonse n publik u perceptua se Keisi u mrzit, kur Lorenci u b pjes e shtpis, n fakt paska qen e kundrta.

Duke qeshur dhe shum t afrt me njri-tjetrin, Keisi i ka pranuar Lorencit q iu b shum qejfi kur hyri ai.

U knaqa kur hyre ti. E kam seriozisht. Mu b qejfi q do t kisha dik q njoh nga jasht, brenda,-u shpreh Keisi.