Debate t shumta kan shoqruar mbrmjen e sotme spektaklin q mban t gozhduar pas ekranit t gjith shqiptart, Big Brother VIP.

Teksa sht komentuar mikpritja e banorve t rinj, analisti Arbr Hajdari ka ngritur tonet pas pranimit t sjelljes jo t mir t Luizit pr banort e rinj, pr t cilin ka thn se mir bn pr doknd q e pranon sjelljen e tij.

Ai i sugjeroi banorve t mos bien pre e presioneve, pasi kjo sht thjesht nj loj.

Arber Hajdari: Un nuk kam ardhur pr tu marr me kalamaj erdheje ktu, duhet t kuptoni q keni hyr n nj spektakl ku krkohet durim, keni t bni me nj publik q sht aq i vmendshm ku nuk manipuloni dhe fshihni dot t vrtetat, kjo sht loja e BBV, mos i merrni krcnimet brenda nj programi aq seriozisht sa i merrni. sht shtja juaj se kush i ha krcnimet e kush jo.

Zhaklina: Ju jeni n nj bashksi dhe nj komunitet dhe n jetn e prditshme kur sheh nj burr q dhunon nj grua a ndrhyn? N jetn e prditshme nse nj burr dhunon nj burr thua nuk jam ktu pr riedukim? Vlerat e tua dhe morali yt jan me ty gjat gjith kohs, pse vlerat tua nuk jan kur dhunohet Xhonatani?

Amos: Un kam nj muaj mbyllur n kt shtpi me njerz q e dim se far jan t aft t bjn, un nuk kam nerva t merrem me Luizin at far kam pas pr ta merr e kam marr, skam konkurrent,

Zhaklina: Ti nuk e di se far mendon publiku jasht , jep m t mirn tnde aty pr sa koh je. Ju harxhoni energjit tuaja duke u munduar t ulni dik tjetr, fokusoni energjit tuaj pr veten tuaj pr t treguar ant pozitive tuajat.

Xhonatan: Kur Arbri shkon n nj grup t rinjsh dhe shef nj q nuk ka respekt, mundohet ti fitoj respektin.

Arbr Hajdari: Nuk ohem nga vendi.