Kingsley Coman i ka vënë një kusht të vështirë për të rinovuar kontratën me skuadrën e Bayern Munich.

Francezi i ka kërkuar bavarezëve një pagë të njejtë me Robert Lewandowskin, kërkesë kjo që nuk është marrë parasysh nga drejtuesit gjermanë.

Mirëpo për Coman një skuadër e madhe europiane po pret tek dera.

Bëhet fjalë për Juventusin e cila me shumë mundësi do lërë Ronaldon që të largohet dhe Massimiliano Allegri e ka kërkuar Coman në vend të portugezit.

Ditën e sotme kanë ardhur konfirimime si nga Gjermania poashtu edhe nga Franca që Coman dëshiron largimin nga skuadra bavareze.