T dy konkurrentt duhet t qndronin t izoluar nga pjesa tjetr e shtpis dhe t kujdeseshin pr nj bebe. Por nj zarf i ardhur n shtpi i vuri banort prball nj zgjedhjeje. Ata mund t nxirrnin Efin dhe Luizin nga izolimi n kmbim t 10 mij eurove q do tu zbrisnin nga mimi i madh. Mes shume debateve dhe konflikteve, me shumic votash, Efi dhe Luizi doln nga dhoma e surprizave dhe u prballn me banort q than JO pr daljen e tyre.

Debatet vazhduan edhe kt t mart n prime, prballjen m t fort e kishte Olta dhe Efi.

Efi: Dita e nesrme ishte shum e mrzitshme. Kur un kam dal nga ruloti, m sht rikthyer ankthi. Askujt nga ata q than jo nuk ia ndjeu po u interesoi vetm loja, vetm Luizi. Nuk u ndjeva mir

Amos: Doja tu tregoja t gjith shqiptarve q kjo shtpi mund t ket ngjarje e po ashtu t jet interesante pa Luizin. Efi ishte dm kolateral, asgj tjetr

Efi: Edhe po t ishte dikush q nuk e kam qejf, srish do t thosha i eliminojm ato 10 mij euro, sepse shndeti sht m i rndsishm. N kt pik, t tregosh njerzor dhe human Ju nuk m llogaritt fare mua, edhe n argumentet tuaja ishte vetm Luizi Tre dit pas rulotit un mezi e kam marr veten

Amos: Po ruloti ishte tjetr gj, ju aty kishit vendin tuaj

Efi: Un nuk isha mir, ti ishe nj nga njerzit q un ta kam shpjeguar. Un nuki rri dot e mbyllur n nj vend

Olta: Ktu kemi ardhur n nj spektakl q sht plot me sfida dhe surpriza. Mua te ruloti mu kthye ndjesia e trmetit dhe un e di si e kam prjetuar

Efi: A mund t ta kthej prgjigjen o njeri negativ?!