Gjat nj diskutimi ditn e sotme n Big Brother Vip Albania, Olta Gixhari ka br nj analiz t mendimit t saj se Kiara nuk sht e afeksionuar pas Luizit.

Olta: Pse ti ka ngritur vlerat ty Luizi n shtpi? Sipas kndvshtrimit tim, duke qen se ai sht nj person i pagdhendur ktu dhe i pabindur dhe e ka br orape gjith shtpin, ka ofenduar. Ai nj dit ohet dhe thot Un nuk ofendoj m sepse m ka thn Kiara, ja ku ta ngriti nj vler. Un vendos t mos ngre m zrin se nuk m l Kiara, ja ku ta ngriti dhe nj vler tjetr. N momentin q nj partneri, partnerja e vet i bhet kaq e rndsishme sa ai t ndryshoj, vlerat e asaj vajze n shtpi ngrihen. Luizi i ka ngritur vlerat Kiars. Kam thn n dhomn e rrfimit se Kiara pa Luizin n kt shtpi sht kot, e paprgatitur pr kt loj. Pr kt loj nuk je gati, pa Luizin dukesh e humbur. Un mendoj q ti nuk ke asnj afeksion pr at. Ti argtohesh shum, t bn pr t qeshur, afeksion shpirtror ti me at nuk ke. Nj njeri q sht i prfshir nuk rri gjith ditn, ti prpiqesh shum Kiara q ta ndryshosh at njeri, un njeriun q dua e dua ashtu si sht, me difektet e veta.

Kiara: Prpiqem t ndryshoj ann e keqe.

Olta: Ti ant e tija ja shef kaq negative dhe kaq t kqija, ti nuk ke asnj afeksion pr at. Un kam 4 vjet me partnerin tim, akoma nuk i kam par nj an t keqe. Nuk i them Mos ha kshtu ti se nuk m plqen. Mos fol me at se nuk m plqen. Mua m plqen do gj q bn ai. Kiara e ka shum t ekzagjeruar kt, ok t prmirsosh gjra t vogla, por jo gjra thelbsore.