Gjat dits s djeshme ka pasur debate t shumta mes Luiz Ejllit dhe Kiara Titos. Kjo e fundit madje ka debatuar edhe me Olta Gixharin. Kngtari dhe aktorja kan qndruar bashk pr dy dit dhe shkak sht br prova siameze. Fati deshi q ata t dy t rrinin me njri-tjetrin n nj bluz t ngjitur.

Por gjat ksaj kohe Luizi ka qen me dhimbje koke dhe Olta sht kujdesur pr t, gj q Kiara nuk e bri. Pr kt kan debatuar edhe vajzat.

Olta: Duhet t t vij turp pr kt sjellje. Indiferenca q tregove ndaj ktij uni. Ti ia br ktij uni q bhet copa pr ty. Turp

Kiara: Se prse duhet t m vij turp. Po e ka fajin ky q ta lejon ty kt gj. Turp t kesh ti!

Olta: Ty t vjen turp nga sjellja jote dhe tani m akuzon mua dhe thua se un kam br loj dje.

Kiara: Ule tonin e zrit. Qetsohu nj her

Olta: Jam shum e emocionuar tani. Pr her t par kam br nj gj komplet me emocion, dhe t m akuzosh ti

Olta: Nuk sht faji im q dole nj njeri i ftoht

Kiara: Nuk ke pun t ndrhysh mes meje dhe Luizit. Mos m shit moral

Olta: Kam shitur un moral? Vrtet e ka kjo?