10 Tetor 2021
23:48

Telesport

Shumë e përfolur gjatë verës, Harry Kane pastaj mbeti te Tottenham pavarësisht një oferte nga Manchester City i Guardiolës që donte ta sillte tek “Qytetarët”. Nga festivali sportiv Trento, drejtori i Spurs Fabio Paratici foli për zgjedhjen për të mbajtur kapitenin në Londër:

“Harry Kane e do Tottenhamin. Ne vendosëm ta mbanim Harry verën e kaluar për të filluar rindërtimin dhe ne jemi të kënaqur me vendimin! Nuk ka nevojë të bisedoni përsëri me Harry. Ai di si të ndajë një ndjenjë të përkatësisë…”