Nj ngjarje e rnd ka ndodhur ditn e sotme n plazhin e Potamit n Himar, ku nj fmij 7 vje ka humbur jetn pasi u prplas nga nj skaf. Msohet se autori ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit lundrues dhe pr pasoj mjeti lundrues ka goditur fmijn. Fmija ka ndrruar jet n vendngjarje pr shkak t dmtimeve t shumta.

Lidhur me kt ngjarje ka patur reagime t shumta nga personazhe t njohur, ndr ta edhe moderatorja Klea Huta. Ajo ka shkruar se ndihet shum e ngarkuar psikologjikisht duke i br thirrje shtetit t marr masa pr kta gangstera.

Klea ka shprehur ngushllimet pr familjart duke thn se i gjendet pran prindrve t voglushes.

Jam shum e ngarkuar psikologjikisht nga lajmi q sapo lexova pr t miturin n Himar, Potam q e ka prplasur pr vdekje nj motoskaf. Si mund ta lejoj shteti nj afrsi t till n breg t detit me pushues familjar. far faji ka fmija shkret. Si qytetar si prind dhe si nn i them shtetit tim t marrin masa pr kta gangstera. Jam pran prindrve dhe familjarve t voglushit dhe skam fjal pr ngushllim. Mund t ishim secili prej nesh n vend t tyre, ka shkruar Klea n Instastory.

Nj ndr personazhet e tjer t famshm q ka reaguar sht dhe Arbana Osmani e cila ka shkruar n Instastory: Shqipria q nuk dua, shoqruar me nj zemr t thyer.