Ngjarja tragjike e Himars, ku nj vajz e vogl 7-vjeare humbi jetn si pasoj e goditjes nga skafi i nj efektivi t policis, sht komentuar n media dhe rrjetet sociale. T shumt kan qen personazhet e famshm q kan shprehur ngushllimet e tyre ndaj familjes s vajzs, por ata kan komentuar t revoltuar edhe mbi qeverin dhe mungesn e krkess s llogaris nga ana e institucioneve.

Mesazheve t ngushllimeve dhe thirrjeve pr ndryshim u sht bashkuar dhe Donald Veshaj. Ai ka publikuar nj video ku akuzon instancat prkatse t cilat nuk kan marr masat e duhura.

Kt video e kam pr ministrit, policin detare, pr gjith njerzit q jan prgjegjs pr kto tragjedi t vazhdueshme. Nuk e kuptoj sa t vshtir mund ta keni ngritjen e nj sistemi. Ngritja e nj sistemi q bn t mundur q mjetet ujore mos t afrohen te pushuesit. Jan raste t prsritura. Kur ndodh dika ju far bni n ministri? far bni? Rrini mendoheni? Dy mundsi ka: Ose nuk doni, ose nuk keni mendje n kok. sht e thjesht, ndodh nj rast, merr 5 burra a gra t menura, uleni n tavolin dhe diskutoni se far do bni. E keni br ndonjher? Nuk besoj. Ta kishit br nuk do ndodhnin kto. Bni nj sistem molesh si e ka gjith bota. Sa e vshtir sht ngritja e nj sistemi. Pr far jeni aty? Nuk e kuptoj. Pse nuk kemi ne pushues e pse nuk funksionon te ne turizmi. Sepse nuk e marrin rndsin kto gjra, e marrin lejet e ndrtimit ne jug, tokat ka thn Donaldi.

Video: