Pas vendimit t KAS, Partia Demokratike drgon n KQZ deklaratn solemne t firmosur nga Enkelejd Alibeaj.

Pas vendimit t Komisionit t Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), Enkelejd Alibeaj n cilsin e kryetarit t komanduar t PD-s nuk ka humbur koh dhe ka hedhur hapin e radhs, drejt 14 majit. Ai ka hedhur firmn n deklaratn solemne, q deri dje, ishte br nj penges aq sa mund t rrezikonte regjistrimin e saj n zgjedhje.

Dorzimi n KQZ sht br ditn e sotme nga prfaqsuesi i saj ligjor, Indrit Sefa.