Armina Mevlani do t martohet kt t diel duke kurorzuar kshtu historin disa vjeare t dashuris me Shklzen Berishn, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Dasma do t zhvillohet n nj agroturizm n dalje t Tirans, fustani i Armins do t jet Vivenne Westwood dhe do t ket t ftuar nga politika, bota e televizionit, personazhe publik, etj.

Msohet se jo t gjitha vajzat me t cilat Armina drejton Goca dhe Gra do t jen t ftuara n festn e madhe. Fatma Haxhialiu dhe Jerina Lalaj nuk jan t ftuara n fest, ndrkoh q e vetmja q do t jet n dasmn e shumpritur t Armins do t jet, Dalina Buzi.

Mesa duket Armina nuk ka nj raport shum t afrt me Fatmn dhe Jerinn, prandaj dhe ka zgjedhur mos ti bj pjes t gzimit t saj.