Eni Tare ishte banori i eleminuar dje nga shtpia e “Big Brother VIP”, megjithat ai arriti q t linte “shenjn” e tij n program fal guximit pr t rrfyer para publikut historin e vshtir t familjes.

Kshtu, Eni tregoi si prindrit e tij ishin ndar, pr shkak t babait t alkoolizuar, ndrsa mes lotsh takoi maman e tij dhe deklaroi se edhe t atin e kishte falur pavarsisht asaj q kishte ndodhur.

Sot i ftuar n “Pardon My French” ndr t tjera Tare e preku edhe kt tem, duke treguar ekskluzivisht pr Jonida Alickollin dhe Elona Duron si kishte reaguar babai i tij ndaj rrfimit q preku shumknd.

“Sot hert n mngjes e kam telefonuar, sepse un e telefonoj i pari. I thash se si iu duk, patjetr q i plqeu. Ai e di q e kam falur kam vite q kam komunikim me t. Ai nuk flet shum pr kto gjra. N prditshmrin e tij do doja ti ngjaja, sht m i shkatht, m gazmor. Ai e di si sht historia dhe e di q t gjitha ato fjalt ishin t vrteta. E kaloi me sportivitet, i plqeu ai fundi. Kam koh pa shkuar sepse kam qen i angazhuar me pun edhe nuk kam pasur mundsi.”– tregoi Eni, ndrsa foli edhe pr reagimet e personazheve t njohur pas asaj q ndodhi mbrmjen e djeshme:

“Gocat e televizionit, pas rrfimit tim, po m shkruajn dhe po m suportojn. Familja dhe shoqria e dinin historin e t kaluars sime. Ai rrfim ishte pr t kuptuar nga vjen Eni, far e ka br t fort t edukuar dhe t gatshm pr t marr prgjegjsi.”, tha Eni.