Alban Ramosaj ishte rivali m i fort i Ronela Hajatit n festivalin e fundvitit q prcaktoi kng pr t prfaqsuar Shqiprin n Eurovizion, juria zgjodhi Sekretin e Ronels.

Menjher pasi mbrm, Ronela nuk arriti dot t kualifikonte Shqiprin n finale, doln shum lajme gjasme sikur kishte reaguar Alban Ramosaj dhe kishte thn q po t merrte pjes ai, gjrat do kishin qen ndryshe.

Olti Curri ka publikuar nj video ku shfaqet nj mesazh i Kryefjala.com drejtuar nj llogarie n Instagram q pretendohet se sht Alban Ramosaj.

Ckemi! M erdhi keq pr Roneln, ajo bri m t mirn, po t bsh. Kam qen gjith natn pa gjum nga Eurovizioni. Nga ana tjetr po t isha un n Eurovizion, jo vetm finalen, por edhe gjysmfinalen do e kishim kall krejt. Gjithsesi ajo bri m t mirn, dgjohet n mesazhin zanor q pretendohet se sht Alban Ramosaj.

N fakt, zri i vrtet sht i Elios Shuli, aktor i ri dhe moderator n radio dhe e gjitha kjo ka qen nj shaka e blogerit bashk me Elios. Kjo gj nuk sht pritur mir nga Alban Ramosaj, i cili ka thn se do ta ndjek kt gj n rrug gjyqsore dhe ka lajmaruar tashm avokatt e tij.

Kaq ka mjaftuar q Olti ti kundrprgjigjet mes Instagramit ku i jep t drejtn ta ndjek edhe me SPAK-un nse do, thjesht ai si artist nuk e kupton q kto gjra merren me sportivitet nga gjith.