Komunikimi pa mikrofon dhe me kode, sht nj nga rregullat baz t Big Brother VIP Albania. Kush i shkel, merr paralajmrim ose prjashtohet nga shtpia. Pr t disatn her, Olta Gixhari ka thyer rregullat e shtpis por kt radh nuk ishte vetm.

Bashk me Qetsorin, aktorja ka komunikuar me kode. Ata prej kohsh kan folur pr grupin e tyre dhe formn se si do t trheqin banor n grup. Me an t fotove q realizuan sot, Qetsori sht munduar t kshilloj Oltn, duke folur me kode pr secilin banor pa i prmendur emrat. Aktorja dhe ish-fituesi i BBV flasin pr secilin banor, duke e prekur n foto.

Ja far diskutuan:

Olta: Shife iik, o kt, ose at q nuk e ke fare n foto.

Qetsori: Po ja kemi foton e grupit.

Olta: Bravo, po varet nga dinamika.

Qetsori: Kush t plqen ty n kt foto?

Olta: Po shihe tani, un mendoj se varet nga fotografia. Pr shembull, kt dhe kt them un, qe ta sh***.

Qetsori: Puu, qenke ti, do dalsh n drit apo do rrish. Do dalsh n drit q t t punoj mendja?

Olta: Ky q ka dal bukur, dhe kta shoqrohen

Qetsori: Kta t dy.

Olta: Ky nuk ka dal bukur, ky shoqrohet me nj nga kta.

VIDEO