Policia e Kosovës ka sekuestruar 39 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Prishtinë.

“Me datë 08.01.2022, njësitet nga Stacioni Policor veriu Prishtinë, kanë mbështetur ekipe të KEDS në rrugën “Dëshmorët e Prapashticës”, ku janë gjetur dhe sekuestruar 39 mjete për prodhimin e kriptovalutave, 35 prej të cilave në kohën kur po kryhej kontrolli ishin në funksion” njofton Policia.

Njoftimi i plotë: