Olta ka dyshime se Kiara sht br xheloze kur Luizi zgjodhi Efin dhe jo at pr The Voice of Big brother. Teksa bisedonin sot t dyja, Olta i tha Kiars mendimin e saj, por kjo e fundit e mohoi n mnyr kategorike.

Kiara: Po a jan kto muhabete, seriozisht e ke? Se fitoi Efi? a po thua o Olta!

Olta: Prandaj u bre keq ti, prisje q Luizi t zgjidhte ty

Kiara: Pr Zotin jo!

Olta: O Kiara sht normale.

Kiara: Pr Zotin jo nuk e kam fare aty! Olta: Edhe un po t isha do ti thoja t dashurit tim, shokut tim, pse sm zgjodhe mua?

Kiara: a jan kto se ne jemi n loj tani!

Olta: Pse u mrzite pra?

Kiara: Isha e ngarkuar o Olta!

Olta: Pse papritmas sa zgjodhi ai Efin, ti u ngarkove dhe u zive me Luizin!

Kiara: Nejse kshtu do ta shohsh ti

Q prej mbrmjes s djeshme Luizi dhe Efi po qndrojn n nj dhom vemas banorve t tjer. Atyre nuk u lejohet komunikimi me banort, por Kiara dhe Luizi i kan thyer rregullat.

Mesa duket Kiara nuk ka mundur t qndroj larg Luizit pr shum gjat dhe pas spektaklit ka shkuar tek dera. Luizi e ka pyetur Kiarn me k po qndron pasi banort me t cilt ajo ndante kohn (Luizi, Efi, Ronaldo), nuk jan m. Kiara i tregoi Luizit se ka mbetur vetm dhe t dy kan komunikuar prmes ders.