21 Nëntor 2021
17:17

Telesport

Manchester City nuk humbet terren dhe vazhdon të ndjekë Chelsea-n kryesues. Skuadra e Pep Guardiola ka mundur sot Evertonin e Benitez me rezultatin 3-0 falë golave të Sterling, Rodri dhe Bernardo Silva.

Një sukses ka ardhur me një lojë të dominuar nga “Citizens” që shkojnë në kuotën e 26 pikëve, 3 më shumë se sa Chelsea me 29 pikë.

Ndërkohë, parakalon Liverpool në renditje.